پودر جوانه هسته خرما مغذی ترین حاصل خرما

زمان مطالعه کامل متن: 7 دقیقه
زمان مطالعه خلاصه ها: 2 دقیقه

خرید پودر جوانه هسته خرما

اروپا از کجا صاحب خرما شد؟

خرما میوه قدیمی است، میوه ای که از درختی به عمل میآید که جزو تیره نخل هاست و در مناطق نیمه گرمسیری و گرمسیری پرورش مییابد.عده ای خاستگاه آن را هندوستان میدانند و باستان شناسان معتقدند کاشت این درخت به پنج هزار سال پیش برمی گردد.گفته میشود که نخل خرما از ایران به چین برده شده و در کشورهای اروپایی مانند اسپانیا کشت شد.

خرما بمب ویتامین و جنگجوی سلامتی بدن
این میوه سر شار از انواع ویتامین از جمله E-C-B-A است همچنین دارای فلزات معدنی مثل فسفر ، کلسیم ، آهن ، ید و منیزیم میباشد که هر کدام از این مواد در سلامتی انسان نقش بسزایی دارداین میوه به خاطر داشتن منیزم ضد سرطان بوده همچنین برای شنوایی ، بینایی ، درد کمر ، درد مفاصل ، درمان سینه و ریه مفید است .

خرید پودر جوانه هسته خرما

 

درآمد ایران از خرما در جهان
ایران یکی از مهم ترین تولیدکنندگان خرما در دنیا است کـه طبـق آخرین آمار موجود، میزان تولید سالانه آن، 1326130 میلیون تـن بـا ارزش اقتصـادي 415702 هـزار دلار مـی باشـد. هرسـاله در مناطق خرماخیز، مقداري خرماي بدون هسته براي مصارف داخلی و صادراتی تهیه می شـود . هسـته خرما  بـه دلیـل  ارزش غذایی – بیولـوژیکی  بـالا، میـزان  قابـل توجـه ویتـامین هـا  و سهولت دستیابی، بعنوان یک غنی از ترکیبات فنلی و ویتامین A و E  مطرح هستند. نسـبت وزن هسـته خرمـابه وزن تمام میوه تقریبا  بـین 10-14 % اسـت و دارا ي مقـدار قابـل توجهی کربوهیدرات و فیبر می باشد.

روش جوانه زنی هسته خرما

 خرید پودر جوانه هسته خرما

پس از جداسازي هسته خرمـا، شسـته شـده و بـه منظـور تحریـک هسته و تسریع جوانه زنی، بـه مـدت یـک سـاعت، تحـتی شوك حرارتی در دماي 38 درجه سانتی گراد قـرار دهید. سپس به منظور جوانه زنی هسته هاي با رطوبت بالا (غوطه در آب) را به مدت 2 هفته در آون با دماي 30 درجه سـانتی گـراد نگهـداري کنید. در طول مدت نگهداري، شرایط طوري فراهم گردد کـه با اضافه کردن آب، هسته ها خشک نشوند. ظـرف حـاوي هسـته وآب نیز بوسیله یک پلاستیک با منفذ هاي کوچک بسـته شـود تـا ازخشک شدن سطح هسته ها جلوگیري گردد و بخـار آب باقیمانـده روي هسته ها، به جوانه زنی کمـک کنـد. پـس از جوانـه زنـی، بـه منظــور جلــوگیري از فســاد جوانــه، از مقــدار آب اضــافه شــده ورطوبت کم کنید؛ به طوري که صرفا هسـته هـا مرطـوب مانـده وخشک نشوند. 

پس از گذشته سه هفتـه، طـول جوانـه بـه 2 تـا 3 سـانتی متـر(حداکثر جوانه دهی) رسید. سپس جوانه ها را در آب نمک اشباع به مدت 5 الی 10 دقیقه قرار دهید تا ضد عفونی شوند بعد از آبکشـی، جوانـه هـا در دمـاي 50 درجـه سـانتی گـراد خیلـی سـریع خشـک و آسـیاب کنید و بـه صورت آرد جوانه در آورید.

یکی از نکات بسیار مهم در تولید پودر جوانه هسته خرما نوع هسته خرمای استفاده شده و همچنین بهداشتی بودن فرآیند تولید آن است از آنجایی که در فرآیند جوانه زدن هسته خرما امکان آلوده شدن هسته به کپک ها و باکتری های مضر وجود دارد بنابراین باید برای تولید این محصول دقت فراوانی به کار برد. استفاده از دستگاه های پیشرفته همچنین محیط بهداشتی تولید و استفاده از هسته خرما تازه و با قوه نامیه بالا می‌‌تواند باعث افزایش کیفیت محصول نهایی گردد. هسته خرمایی کپک زده و یا دور ریخته شده به هیچ عنوان نباید مورد مصرف قرار گیرد زیرا حاوی مقادیر زیادی سموم قارچی مثل آفلاتوکسین است که منجر به ایجاد سرطان در مصرف‌کننده می‌شود بنابراین تولید کننده پودر جوانه هسته خرما بسیار اهمیت دارد که باید از تولیدکنندگان مجاز و دارایی مجوز بهداشتی باشد.

افزایش 3 برابری کلسیم، فسفر، منیزیم، ویتامین های گروه B و پروتئین

 طی جوانه زدن، نشاسته، پروتئین و چربی های موجود در دانه به واحدهای کوچک تری تجزیه می شود و قابلیت هضم و جذب بهتری پیدا می کند. در این فرآیند میزان ویتامین و املاح معدنی دانه همچون کلسیم، فسفر، منیزیم، ویتامین های گروه B و پروتئین آن دو تا سه برابر و حتی بیشتر افزایش می یابد، اما از کالری و کربوهیدرات آن دو برابر کاسته می شود.

ریزمغذی های دانه جوانه زده بیشتر می شود، ویتامین های B، C و E آنها برای آرامش اعصاب، رفع استرس و خستگی نافع، منیزیم و پتاسیم آن برای کنترل بی خوابی و تنظیم فشارخون مفید، روی آن برای جلوگیری از ریزش مو و به تعادل رساندن هورمون ها در زمان بلوغ جنسی نوجوانان موثر، سلنیوم آن برای سلامت قلب و عروق و بخصوص افزایش تعداد اسپرم و کمک به باروری آن در مردان مثمرثمر و فیبر آنها با کمک به خروج هر چه سریع تر مدفوع برای تنظیم چربی و قند خون فوق العاده مفید است.

جوانه‌زدن باعث بهبود قابلیت هـضم پـروتئین و1 PER و کـاهش عوامـل ضـدتغذیه‌اي ماننـد مهـار کننـدة آنـزیم تریپـسین، فعالیـت همـاگلوتین، تـانن ، سـاپونین ، اسـید فیتیک، استاکیوز و رافینوز می‌گردد. همچنـین جوانـه زدن باعث حفظ بهتر مواد معدنی و ویتامینهاي B در مقایسه با فرآیند پختن می شود.

هسته خرمای جوانه زده نه تنها به عنوان یک منبع بالقوة اسیدلینولئیک و اسـید آلفالینولینک بلکه به عنوان یک منبع PUFA2 بلنـد زنجیـر مانند EPA3 و4 DHA که معمولا در روغـن مـاهی وجـود دارند، می باشند.

خواص هسته خرما در درمان سرطان

فیبر موجود در جوانه هسته خرما علاوه بر جلوگیری از یبوست برای تنظیم قند خون شما هم مفید می باشد، فیبر جذب قند را در خون کاهش داده و به تنظیم قند خون کمک می کند. تحقیقات نشان داده که مصرف فیبر بیشتر باعث کاهش سطح قند خون ناشتا در افراد مبتلا به دیابت نوع دو می شود. جوانه هسته خرما حاوی آنتی اکسیدان است که برای پیشگیری و درمان سرطان مفید می باشد. نتایج یک مطالعه نشان داده که جوانه خرما می تواند باعث مرگ سلول و توقف رشد سلول های سرطانی روده شود.

جوانه هسته خرما دارای طبع گرم و تر بوده و خشکی هسته خرما را ندارد. از پودر جوانه هسته خرما می تواند برای تقویت مو و لطافت پوست استفاده کرد. اگر پودر جوانه هسته خرما با سدر مخلوط شود و برای شستشوی مو استفاده گردد، به تقویت مو، نرمی و لطافت آن کمک میکند، همچنین از آن می تواند در ترکیب با ماست و یا روغن هسته خرما به عنوان ماسک صورت و اسکراب استفاده کرد، که منجر به تقویت پوست شده و چین چرو های پوستی را تا حد زیادی بر طرف می‌نماید.

از آنجایی که میزان فیبر در هسته خرمای معمولی زیاد است، برخی از افراد توانایی هضم پودر هسته خرما را ندارند، اما جوانه هسته خرما دارای فیبر سبکتری در مقایسه با هسته خرمای معمولی است و راحت تر هضم میشود.

جوانه هسته خرما کلسیم، منیزیم، آهن و پتاسیم مورد نیاز زنان باردار را تامین می کند. فیبر موجود در جوانه آن از یبوست و هموروئید در زنان باردار پیشگیری می کند.شاخص گلیسمی جوانه هسته خرما سطح قند خون زنان باردار را کاهش داده و از دیابت بارداری پیشگیری می کند. اسید فولیک موجود در آن از بروز نقایص مادرزادی در جنین جلوگیری می کند. خواص لکتوژنیک موجود در جوانه هسته خرما می تواند به ترشح شیر بیشتر در زنان شیرده کمک کند.

جوانه هسته خرما باعث افزایش شیر مادران شیرده و تقویت سیستم ایمنی بدن در زنان باردار می شود. زنان باردار بهتر است در هفته چندین بار پودر هسته خرما را بخورند. هسته خرما دارای خاصیت آنتی اکسیدانی است. همچنین به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند. هسته خرما به طور ویژه از آسیب دیدن ساختار DNA بدن جلوگیری می کند.

بررسی میزان ترکیبات فنولیک توکوفرول ها و استرول های موجود در هسته خرما نشان می دهد که چندین ترکیب اسید فنولیک در هسته خرما وجود دارد که این ترکیبات شامل مشتقات اسید هیدروکسیل بنزوئیک پروتو یک اسید هیدروکسی بنزوئیک اسید و والینیک اسید است.  همچنین سینامیک اسید و کوماریک اسید بیشترین میزان ترکیبات فنولی را به خود اختصاص می‌دهند بیشترین ترکیبات استرولی موجود در هسته خرما شامل استیگماسترول کامپسترول و بتاسیتوسترول است.

چگونه پودر هسته خرما منجر به جوانی پوست می شود؟
استرس اکسیداتیو در بیماری های پوستی مختلف ناشی از تولید گونه های اکسیژن فعال و کاهش سیستم آنتی اکسیدانی داخل بدن می باشد وجود آنتی اکسیدان ها یا ترکیبات کاهنده رادیکال آزاد به ویژه به منظور تسریع روند ترمیم پوست مفید گزارش شده است روغن هسته خرما موجود در جوانه هسته خرماپوست را در برابر استرس اکسیداتیو ناشی از آب اکسیژنه و کاهش آنزیم های دفاعی مثل گلوتاتیون پراکسیداز و سوپراکسید دیسموتاز و کاتالاز محافظت میکند. جوانه هسته خرما با مهار اکسیژن فعال باعث کاهش فعالیت آنزیمهای ایجاد کننده چین و چروک بر روی صورت و پوست می‍‌شود. همچنین هسته خرما دارای خواص ضد ویروسی مخصوصا در برابر فاژ لیتیک است عصاره هسته خرما به واسطه اتصال به فاژ باعث افزایش سطح ایمنی بدن در برابر بیماری های ویروسی می باشد تحقیقات اخیر نشان می دهد که هسته خرمای جوانه زده با داشتن اسید پالمیتیک و اسید لینولئیک به همراه کادمیوم و روی می‌تواند باعث بهبود فعالیت سلول های بیضه و افزایش ترشح تستسترون و به دنبال آن افزایش توان جنسی مردان گردد.

در کتب طب سنتی ابوعلی سینا به خواص مطلوب هسته خرما برای تقویت چشم و بهبود مشکلات چشم بسیار تاکید شده، به عنوان مثال افرادی که بر اثر حساسیت فصلی یا حساسیت به نور یا دارویی دچار آبریزش چشم شده اند می توانند چند هسته خرما را کوبیده،بجوشانند و آن را بعد از صاف کردن جهت شستشو چشم به کار ببرند. عده ای بر این باورند که پودر هسته خرما برای افزایش قدرت بینایی نیز کاربرد دارد. برای اینکار می توان از آن به جای سرمه استفاده کرد. از دیگر مصارف درمانی هسته خرما،تسکین درد دندان است؛  با قرار دادن مقداری از پودر هسته خرما درد دندان از بین می رود.

تحقیقات دیگری نشان می‌دهند که جوانه هسته خرما حاوی ترکیبات آنابولیکی مختلفی می‌باشد که از مهم‌ترین آنها می‌توان به می‌توان به فیتواستروژن ها اشاره کرد فیتواستروژن ها در میوه ها سبزیجات و حبوبات نیز وجود دارد و نشان داده شده است که دارای خواص آنتی اکسیدانی در مقابل آسیب‌های اکسیداتیو هستند. این ترکیبات میتواندد به بهبود عملکرد تخمدان‌ها در خانم‌ها کمک نمایند. جالب است بدانید که با جوانه زدن هسته خرما میزان ترکیبات نیز افزایش میابد. ترکیبات فیتواستروژنی، مانند هورمون های جنسی زنان باعث لطافت پوست، مخصوصا پوست صورت شده و به تقویت موی سر کمک بسزایی می‌نماید.

دکتر سید حمید نوربخش