دمنوش هسته خرما-قهوه خرما

راه درمان کم خونی بدن چیست؟

آهن – چیست و چرا اهمیت دارد؟

آهن یکی از مهم‌ترین مواد معدنی است که در تولید گلبول های قرمز خون نقش دارد. بدن انسان نیازمند پروتئین های حامل اکسیژن هموگلوبین و میوگلوبین است. گوشت قرمز یکی از منابع اصلی تامین آهن محسوب می شود، اما عدم مصرف این ماده غذایی به معنای آن نیست که با کم خونی مواجه خواهید شد. برای درمان کم خونی راه های دیگری نیز هست.

کمبود آهن چه علائمی دارد؟

کمبود آهن در بدن با علائم شناخته‌ شده‌ای همچون احساس خستگی، ضعف، رنگ پریدگی، اضطراب و سردی پاها و دست‌ها همراه است. کمبود آهن ممکن است با میل به مصرف مواد و ترکیب‌های غیر معمولی همچون میل به خوردن خاک همراه باشد. از طرف دیگر انباشت میزان بیشتر از نیاز از آهن مورد نیاز در بدن موجب درد مفاصل و تغییر در رنگ پوست می‌شود.

درمان کم خونی

میزان نیاز روزانه انسان به آهن حدود ۶۰ میلی‌گرم است از آنجا که میزان آهن موجود در هسته خرما زیاده است برای غنی‌سازی نان و درمان کم خونی بدن می توان از پودر هسته خرما استفاده کرد نان هسته خرمای فلاوینا سرشار از ترکیبات آهن دار فیبر و ترکیبات فنولیی سودمندی است.

ترکیبات فنولیک فواید سودمندی نظیر خواص آنتی اکسیدانی، ضد سرطان، ضد میکروب و ضد التهاب دارد که مصرف این ترکیبات باعث کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های دیابت و سکته قلبی می‌شود از این رو افزودن پودر هسته خرما به مواد غذایی باعث افزایش آنتی اکسیدان های موجود در محصول شده و یک راه حل عالی برای غنی سازی مواد غذایی و کاهش بیماری ها می باشد.

تحقیقات نشان می‌دهد استفاده منظم از پودر هسته خرما، منجر به افزایش قدرت جنسی و باوری آقایان می‌شود، علاوه بر این جوشانده پودر هسته خرما بر اساس طب سنتی منجر به دفع سنگ کلیه و سنگ صفرا می گردد.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − پنج =